فروشگاه ساز رایگان فایل ، همکاری در فروش فایل | سل یو

پاورپوینت حادثه شیمیایی

پاورپوینت حادثه شیمیایی
خرید آنلاین
گارانتی خرید

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 13,200 تومان

پرداخت و دانلود

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 53 صفحه

حادثه شیمیایی حادثه شیمیایی چیست؟ نشت یا خارج شدن ناخواسته و ناگهانی و کنترل نشده ماده شیمیائی در حجم بسیار زیاد است که از طریق آتش، انفجار، نشت یا خروج مواد سمی می تواند سبب:
بیماری
صدمه و جراحت
از کار افتادگی
مرگ اقدامات نیروهای واکنش سریع آموزش دیده در حادثه شیمیایی در حوادث شیمیائی باید کارهای زیر را انجام داد (برچسب اولویت)
افراد را نجات دهید.
آتش یا خروج مواد شیمیایی را مهار کنید.
از افزایش حادثه دیدگان جلوگیری کنید.
رفع آلودگی را شروع کنید و راههای حیاتی را باز نگهدارید.
از خرابی مجدد جلوگیری کنید. ادامه اقدامات نیروهای ............. ضمناً کارهای زیر را انجام دهید:
منابع در دسترس را بررسی کنید.
اطلاعات موجود را جمع آوری کنید.
منابع علمی را جستجو کنید.
با کارشناسان خارج از سیستم تماس برقرار کنید.
بررسی اپیدمیولوژیکی را انجام دهید.
راههای پیشگیری را بررسی کنید. برنامه ریزی برای آمادگی در برابر حوادث شیمیایی الف) موارد عمومی 1- یکی از اهداف برنامه ریزی اضطراری پیشگیری و کاهش اثرات نامطلوب بروی سلامت انسان در حادثه شیمیائی است.
2- مسئولین در بخش ملی و منطقه ای و محلی باید دارای مسئولیت یکسان جهت حفظ سلامت انسانها را در نظر داشته باشند.
مسئولین بهداشت عمومی باید رهبری در ارتقاء سلامت جامعه از طریق برنامه های ملی و منطقه ای و در سطوح کوچکتر را بعنوان پوشش دهنده برنامه ریزی اضطراری بر عهده داشته باشند.
«برنامه ریزی اضطراری یک مهارت چندپیشه است، در اینجا باید یک همکاری تنگاتنگ با سایر ارگانهای درگیر جهت برنامه ریزی و آموزش در بخش پزشکی وغیرپزشکی وجود داشته باشد.» ادامه برنامه ریزی ............. 3- نقش مسئولیت ها بصورت جداگانه و سازمان یافته باید بصورت شفاف در برنامه ریزی اضطراری مشخص شود.
بخش های درگیر شامل:
وزارت بهداشت
مسئولین منطقه ای و محلی
کارشناسان بهداشت
بیمارستانها و یا سایر تجهیزات امکانات درمانی
کارشناسان بهداشت حرفه ای و ایمنی در بخش دولتی و مستقر در کارخانجات
مراکز اطلاع رسانی
تجهیزات داروئی ادامه برنامه ریزی ............. 4- منابع اعم از انسانی، تجهیزاتی، اعتبارات در یک برنامه حادثه شیمیائی باید مشخص بوده و مسئولیت آن در برنامه فوریت نیز باید تعیین گردد.
5- قبل از اینکه حادثه رخ دهد باید اطلاعات و نیازهای ارتباطی مشخص شده باشد.
6- برنامه ریزی اضطراری باید دقیقاً مراکز اطلاع رسنی و منابعی که مسئول ارائه فوریت ها می باشند را شناسائی نماید.
7- مسئولیت متخصصین بهداشتی باید مشخص شود و آمادگی محلی جهت فوریت های پزشکی را داشته باشند. ادامه برنامه ریزی ............. 8- تجهیزات و اطلاعات باید در دسترس کلیه اعضاء تیم بهداشتی درمانی باشد.
0 علاوه بر حادثه شیمیایی باید آمادگی در مورد اثرات بیولوژیکی کوتاه مدت یا بلند مدت حوادث، همچنین اثرات روانی را در زمان یا کمی بعد از حادثه اتفاق خواهد افتاد را داشته باشند. برنامه ریزی برای آمادگی در برابر حوادث شیمیائی 1- در برنامه ریزی اضطراری در برابر حوادث شیمیائی باید وسایل و تجهیزات مشخص شده باشد. شامل تجهیزات حمل و نقل، رفع آلودگی، بیمارستان و وسائل حفاظت فردی برای افراد واکنش سریع و رفع آلودگی.
2- فراهم نمودن آنتی دوت های لازم و به تاریخ روز و سایر داروهائی که نیاز است بعلاوه اکسیژن.
3- در مواقع بروز حادثه شیمیائی علیرغم در دسترس بودن منابع برای خدمات پزشکی محدودیت دسترس بسیار است. ادامه برنامه ریزی برای آمادگی در برابر حوادث شیمیائی لذا باید سایر سازمانها منابع خود را مانند افراد امداد و نجات، آمبولانس...


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 13,200 تومان

پرداخت و دانلود

اشتراک بگذارید:

برچسب ها : دانلود پاورپوینت حادثه شیمیایی , بررسی حادثه شیمیایی , پاورپوینت جامع و کامل حادثه شیمیایی , کاملترین پاورپوینت حادثه شیمیایی , پکیج پاورپوینت حادثه شیمیایی , مقاله حادثه شیمیایی , تحقیق حادثه شیمیایی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر