فروشگاه ساز رایگان فایل ، همکاری در فروش فایل | سل یو

پاورپوینت جهانی شدن و شهرجان رنای شورت-یونگ هیون كیم

پاورپوینت جهانی شدن و شهرجان رنای شورت-یونگ هیون كیم
خرید آنلاین
گارانتی خرید

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 13,200 تومان

پرداخت و دانلود

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 35 صفحه

1 جهانی شدن و شهر جان رنای شورت-یونگ هیون كیم 2 جهانی شدن(Globalization) جهانی شدن به معنای یكپارچه شدن جهان در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ارتباطی و حذف مرزهای مصنوعی و قراردادی است.
بنابراین ضمن تغییر و تحولات اجتماعی از مقیاس محلی به جهانی سرنوشت تمامی بخش های كره زمین از طریق شبكه و پیوندهای وابسته به هم و نفوذ و ارتباط متقابل اقتصادی، سیاسی و فرهنگی فراسوی مرزها به هم گره خورده است. 3 جهانشهرها(Cosmopolises) جهانشهرها پدیده هایی هستند كه مراكز تولید و مصرف و خدمات محلی تابع را در یك شبكه جهانی منسجم به هم مرتبط ساخته اند. این شهرها به سبب جریانهایی كه از آنها می گذرد؛ ثروت، كنترل و قدرت را در خود متمركز و جمع كرده و حفظ می كنند. 4 جهان گرایی (Globalism) جهان گرایی دو بخش به هم پیوسته دارد:
فرایند جهانی شدن : (اقتصادی، فرهنگی و سیاسی)
با ظهور مقوله جهان گرایی، جهانی شدن در حوزه هایی چون رسانه جمعی، تجارت و داد وستد، امور مالی و روشنفكری، به شكل یك اصطلاح بسیار متداول درآمده است. 5 جهانی شدن(Globalization) سه حالت مرتبط با جهانی شدن :

جهانی شدن اقتصادی : (اقتصاد جهانی واحد)
جهانی شدن فرهنگی : (فرهنگ جهانی واحد)
جهانی شدن سیاسی : (سیاست جهانی واحد) 6 جهانی شدن اقتصادی اقتصاد جهانی از طریق تولید جهانی و بازارهای جهانی و بویژه در اثر سرمایه گذاریهای جهانی عالمگیر شده است. جهانی شدن با قدرت انتقال پذیری گسترده سرمایه است كه مرزهای ملی را در می نوردد. 7 جهانی شدن اقتصادی و شهر سه نیروی اصلی جهانی شدن اقتصادی عبارتند از:
نظام مالی جهانی
اقتصاد جهانی
خدمات و شبكه جهانی ارتباط از راه دور 8 سیستم شهری جهانی اسمیت و تایمبرلیك دو راهبرد غالب در طراحی سیستم شهری جهانی را توصیف می كنند:
‍‍‍‍‌‌
راهبردهای انتسابی (انحصاری)

راهبرد ارتباطی 9 سیستم شهری جهانی راهبرد های انتسابی (انحصاری):شامل رتبه بندی شهرها با استفاده از كاركرد و خصلت شهرهای خاصی می شود، مثلا تعداد دفاتر مركزی بنگاههای چند ملیتی
راهبرد های ارتباطی: بر تعامل میان شهرها تمركز می كند تا بدینوسیله مجموعه ای از گروههای موجود در شبكه شهری جهانی را مشخص نماید. 10 شهرهای جهانی شهرهای جهانی نقاط مركزی شبكه جهانی محسوب می شوند. اصطلاح «شهرهای جهانی» برای اولین بار از طرف پاتریك گدس، در سال 1915 مطرح شد.او این شهرها را به عنوان مكانهایی كه در آنها، تجارت جهانی انجام می شود، تعریف نمود.این تعریف به عنوان یك توصیف عمومی، در نوع خود بی نظیر است. 11 قطبی شدن اجتماعی : برندگان و بازندگان فریدمن و ولف (1982)، در فرضیه جهانی شهر جهانی خود، قطبی شدن اجتماعی را از نتایج اصلی افزایش شدید تولید سرمایه و مهاجرتهای بزرگ مقیاس كارگران خارجی در شهرهای جهانی، تعریف كرده اند.
ساسكیاسان اظهار می كند كه تغییرات ایجاد شده از امور تولیدی به خدمات، از اواسط دهه 1970 باعث ایجاد شكاف و فاصله عمیقی در رفاه میان طبقات شده است. 12 جهانی شدن فرهنگی جابجایی روزافزون افراد، كالاها، سرمایه و اطلاعات، كره زمین را جهانی نموده است. فرهنگ در حوزه قومیت، زبان و مذهب، بطور سنتی با مكانهای معینی در ارتباط بوده است. برای نمونه ژاپنی ها در ژاپن، اسپانیولی ها در امریكای لاتین و مسلمانان در خاورمیانه قابل ذكر می باشند. به محض اینكه جریان های جهانی فرهنگ طی چند دهه گذشته فزونی گرفت، پیدا كردن اشكال فرهنگی بكر كه بطور كامل ویژه منطقه خاصی باشند، مشكل شده است. در واقع ویژگی های فرهنگی از شكل منطقه ای خارج شده است. 13 جهانی شدن فرهنگی از طریق جریان ایده ها، اطلاعات، اعتقادات، ارزشها و سلیقه های همگانی و جهانی، یك فرهنگ جهانی شد


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 13,200 تومان

پرداخت و دانلود

اشتراک بگذارید:

برچسب ها : دانلود پاورپوینت جهانی شدن و شهرجان رنای شورت یونگ هیون كیم , بررسی جهانی شدن و شهرجان رنای شورت یونگ هیون كیم , پاورپوینت جامع و کامل جهانی شدن و شهرجان رنای شورت یونگ هیون كیم , کاملترین پاورپوینت جهانی شدن و شهرجان رنای شورت یونگ هیون كیم , پکیج پاورپوینت جهانی شدن و شهرجان رنای شورت یونگ هیون كیم , مقاله جهانی شدن و شهرجان رنای شورت یونگ هیون كیم

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر