فروشگاه ساز رایگان فایل ، همکاری در فروش فایل | سل یو

پاورپوینت بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبی

پاورپوینت بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبی
خرید آنلاین
گارانتی خرید

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 13,200 تومان

پرداخت و دانلود

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 20 صفحه

بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبی مولتیپل اسکلروزیس MS دمیلینه شدن پیشرونده و خود ایمنی در CNS است . دمیلینه شدن عبارت است از تخریب میلین موادی متشکل از چربی و پروتئین که فیبرهای عصبی خاصی را در مغز و نخاع احاطه کرده است . دمیلینه شدن منجر به اختلال در انتقال ایمپالس های عصبی می شود . ام اس در هر سنی ممکن است روی دهد اما به طور معمول در جوانان 20 تا 40 سال روی می دهد و زنان را بیشتر از مردان مبتلا می کند . تظاهرات بالینی نشانه های اولیه شامل:
خستگی ، افسردگی ، ضعف ، بی حسی ، اشکال در هماهنگی ، عدم تعادل و درد می باشد
در صورت درگیری عصبی اپتیک فرد تاری دید ، دوبینی ، لکه های کور ( اسکوتوما ) و یا نابینایی کامل را بیان می کند .
اسپاسیتستی ، پارستزی ، اختلالات روانی قبل افسردگی و گوشه گیری از سایر علائم اند .
عوارض ثانویه شامل:
یبوست ، زخم فشاری ، ادم ، پنومونی ، استئوپروز ، مشکلات اجتماعی و عاطفی ، عفونت های دستگاه ادراری و مشکلات زناشویی می باشد . ارزیابی و یافته های تشخیصی ام آر آی (دیدن پلاکها)
الکتروفورزCSF
ارزیابی عملکرد شناختی تست عصبی – روانی درمان هیچ درمان قطعی برای ام اس وجود ندارد . برنامه درمانی اختصاصی برای برطرف کردن نشانه های بیماری و تداوم حیات لازم است .

درمان دارویی :
به دودسته تقسیم می شود :
1 – داروهایی برای اصلاح بیماری 2 – داروهایی برای کنترل نشانه ها
درمانهای اصلاح بیماری: دفعات عود ، مدت عود و تعداد و اندازه پلاک های مشاهده شده در MRI را کاهش می دهد.
اینترفرون ( Rebif و Betaserion ) (هر سه روز یکبار)و کوپاکسون (ماهانه) به صورت زیرجلدی داده می شود .
متیل پردنیزولون در هنگام شعله ور شدن بیماری تجویز می شود. اقدامات پرستاری 1 – ارتقای تحرک جسمی 2 – ورزش 3 – فعالیت و استراحت 4 – بهبود کنترل روده و مثانه 5 – واکنشهای شناختی و عاطفی و ... میاستنی گراو میاستنی گراو یک اختلال اتوایمون اثرگذار بر محل اتصال عصب ـ عضله است که از مشخصات آن درجات مختلف ضعف عضلات ارادی است.
زنان بیشتر از مردان و در سنین پایین تر مبتلا می شوند ( 20 ـ 40 سالگی در برابر 60 ـ 70 سالگی در مردان ) در میاستنی گراو ، آنتی بادی هایی که رسپتورهای استیل کولین را هدف قرار می دهند انتقال ایمپالسها از محل اتصال عصب ـ عضله را مختل می کنند . بنابراین رسپتورهای کمتری برای تحریک در دسترس است و منجر به ضعف عضله ارادی می شود که با تداوم فعالیت تشدید می شود
تظاهرات بالینی دیپلویی ( دوبینی ) و پتوزیس ( افتادگی پلک ها ) ،
نارسایی تنفسی ،
ضعف عضلات صورت و ضعف ژنرالیزه
درگیر شدن حنجره موجب دیسفونی ( اختلال صدا ) می شود و خطر خفگی و آسپیراسیون افزایش می یابد . ارزیابی و یافته های تشخیصی تست مهار کننده استیل کولین استراز برای تشخیص میاستنی گراو به کار می رود . مهار کننده استیل کولین استراز ، تجزیه استیل کولین را متوقف می کند بنابراین استیل کولین در دسترس را در محل اتصال عصبی عضلانی افزایش می دهد . ادروفونیوم هیدروکلرید ( تنسیلون ) مهار کننده استیل کولین استراز سریع الاثر برای تشخیص میاستنی گراو به صورت IV تزریق می شود . 30 ثانیه پس از تزریق ، ضعف عضله صورت و پتوزیس به مدت 5 دقیقه باید برطرف شود .بهبود فوری در قدرت عضله پس از تزریق این دارو نشان دهنده مثبت بودن تست است و معمولا تشخیص را تأیید می کند . آنتی بادی ها گیرنده استیل کولین در سرم شناسایی می شود .


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مبلغ قابل پرداخت 13,200 تومان

پرداخت و دانلود

اشتراک بگذارید:

برچسب ها : دانلود پاورپوینت بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبی , بررسی بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبی , پاورپوینت جامع و کامل بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبی , کاملترین پاورپوینت بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبی , پکیج پاورپوینت بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبی , مقاله بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبی , تحقیق بیماریهای خودایمنی دستگاه عصبی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر